piątek, 16 sierpnia 2019

Świadectwo wiary: Florescu

Pastor Florescu nie mógł znieść widoku swojego syna, bitego przez funkcjonariuszy komunistycznej służby bezpieczeństwa. Sam również był już torturowany. Nie spał od dwóch tygodni, ponieważ bał się, że zostanie zaatakowany przez wygłodniałe szczury, które komuniści wpuścili do jego celi. Rumuńska służba bezpieczeństwa chciała, żeby wydał pozostałych członków swojego kościoła, co pozwoliłoby ich aresztować.

Widząc, że bicie i tortury nie odnoszą skutku, komuniści przyprowadzili zaledwie czternastoletniego syna pastora Florescu Aleksandra i zaczęli go bezlitośnie katować na oczach ojca. Obiecali, że będą bić go tak długo, aż umrze, jeżeli Florescu nie wyjawi nazwisk pozostałych wierzących.

W końcu odchodzący od zmysłów pastor Florescu krzyknął, by przestali.
- Aleksandrze, muszę powiedzieć im, czego chcą! – zwrócił się do swojego syna – Nie mogę już dłużej patrzeć na to, jak jesteś bity.

Posiniaczony, z krwią lejącą się z nosa i ust, Aleksander spojrzał swojemu ojcu prosto w oczy i powiedział: - Ojcze, nie czyń mi tego, abym miał zdrajcę za ojca. Bądź mocny! Jeżeli mnie zabiją, umrę ze słowem „Jezus” na ustach.

Odwaga chłopca rozwścieczyła oprawców, którzy rzucili się na niego i na oczach ojca zakatowali go na śmierć. Aleksander nie tylko sam wytrwał w wierze, ale pomógł w tym także swojemu ojcu.

Czy na tym świecie nie ma sprawiedliwości? Gdy czytamy o potwornych okrucieństwach popełnianych na niewinnych, pytanie to nieuchronnie się nam nasuwa. Wieści o strasznych cierpieniach, zadawanych przez złoczyńców ich ofiarom, mogą zachwiać naszą wiarą. W oczekiwaniu na ukojenie i zmiłowanie Boże, które zdaje się opóźniać, możemy ulec zniechęceniu. Czy na tym świecie można w ogóle liczyć na sprawiedliwość? W odpowiedzi na wołanie naszych serc Biblia naucza zasady: „tak i jeszcze nie”. „Tak” bowiem niektórych złoczyńców spotyka szybko zasłużona kara – tu i teraz. „Jeszcze nie”, gdyż potężna ręka nieskończonej sprawiedliwości Bożej dopiero spocznie na ziemi. Wydarzy się to na końcu czasu. Czujemy się znużeni ciągłym oczekiwaniem. Bóg jednak niezłomnie dąży do zaprowadzenia ostatecznej sprawiedliwości.

Fragment z książki „Bezgraniczne oddanie Chrystusowi”, zawierającej rozważania biblijne na każdy dzień roku oparte o historie prześladowanych chrześcijan.  https://szaron.pl/rozwazania-poezja/3317-bezgraniczne-oddanie-chrystusowi-9788392384526.html?search_query=bezgraniczne&results=10

Pomoc prześladowanym wyznawcom Chrystusa niesie Stowarzyszenie Głos Prześladowanych Chrześcijan: www.gpch.pl
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger