poniedziałek, 8 lipca 2019

Pokonanie pokusy

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie” (Mt 26:41). Zrozumiałeś? To jest powód dla którego mówię ci, abyś nie zasnął. „Czuwajcie i módlcie się”, w przeciwnym razie ulegniecie pokusie. Pokusa nie tylko przyjdzie do ciebie, ale dosłownie zanurzysz się w niej. Pokona cię jeśli nie będziesz czuwał i modlił się.

A potem nasz Pan mówi: „Duch wprawdzie jest ochoczy, ale ciało słabe”. Masz stawić czoła najpoważniejszym, najtrudniejszym i stanowiącym zagrożenie pokusom i próbom w swoim życiu. Czy zaśniesz oczekując tego wszystkiego? Pamiętacie, jak Pan Jezus powiedział Piotrowi: „Trzy razy się mnie zaprzesz”, a Piotr odpowiedział: „Nawet gdybym miał umrzeć, nie zaprę się Ciebie”? (zob. Mt 26:34-35). Pozostali uczniowie dołączyli do niego zarzekając się, że nigdy nie wyprą się swojego Mistrza.

Co zrobili pomimo trzech ostrzeżeń? Spali. „Czuwajcie, czuwajcie, czuwajcie”. Rezultat widzimy w Mt 26:56: „Wtedy wszyscy uczniowie opuścili go i uciekli”. Taka była konsekwencja ich snu. Tak będzie wyglądać twoja siła, jeśli pozwalasz sobie na sen w czasie bitwy. Jezus walczył i wygrał. Co robili oni podczas gdy On toczył bój? Spali.

A ty chyba nie chcesz być człowiekiem, który prześpi największe wydarzenia w historii świata, kiedy Bóg, Pan wszechświata wzywa cię abyś był czujny. Naprawdę gdybyś miał rzeczywistą świadomość wydarzeń wokół ciebie, musiałbyś czuwać.

Bądź czujnym człowiekiem. Nie bądź leniwy. Nie bądź próżniakiem. Wstawaj. Wykonaj swoją pracę. Idź do domu. Pracuj. Miej wizję i cel. Nie prześpij swojego życia. Jeśli jesteś leniwy, uśmierć to w sobie. Zabij to.

Słowa Jezusa są niezwykłe: „Ciało jest słabe, ale duch ochoczy”. On nie mówi tylko o seksie. Mówi o zmęczeniu. Jesteś zbyt znużony, aby czytać Biblię, zbyt zmęczony by prowadzić rodzinę w jakimkolwiek dobrej inicjatywie, zbyt wyczerpany, aby iść do kościoła, zbyt przemęczony aby z kimś porozmawiać. Mówisz sobie: „Po prostu chcę iść do domu i usiąść”.
Będziesz łatwym celem dla diabła jeśli tak będzie wyglądać twoje życie.

John Piper
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger