poniedziałek, 3 czerwca 2019

Grzech seksualny

Pismo Święte mówi, że dom nierządnicy jest drogą do piekła, która wiedzie do komnat śmierci (Prz 7:27). Dlaczego więc tak wielu mężczyzn zachowuje się jak wół prowadzony na rzeź (Prz 7:22) i świadomie podejmuje decyzje, które mają tak straszliwe konsekwencje? Skoro kroki obcej kobiety prowadzą do piekła (Prz 5:5) to dlaczego nasze wybory są tak beztroskie?

Purytanie praktykowali, głosili i wzywali do praxis pietatis (praktykowanie pobożności), która miała być wcielana w życiu rodzinnym i w każdej innej sferze.

Dla nas dzisiaj praxis pietatis stanowi tylko relikt czegoś, co już dawno umarło. Nie dziwmy się, że obecność tego co przeklęte pozbawia nas społeczności z Bogiem (Joz 7:12).

Grzech seksualny jest kulminacyjnym zwieńczeniem wielokrotnego zejścia z drogi prawdy. Kiedy nie strzeżemy swojego serca i pozwalamy, aby nasz wzrok utracił właściwą orientację (Prz 4:23-27) stajemy się łatwym łupem.
Porozmawiajmy o pokusie seksualnej.

1. Pokusa seksualna zna wiele bezwzględnych i sprytnych taktyk
Nie możemy być dziećmi w myśleniu zakładając, że grzech seksualny będzie paradował przed nami trzymając w dłoniach wielki baner: „Podążaj za mną w niszczycielską otchłań. Po chwilowej rozkoszy, zabiję twoją duszę i zniszczę wszystko co kochasz”. Nie bądźmy naiwni. Pokusa bardzo często charakteryzuje się wytrwałością. Nie jest apodyktyczna ani wulgarna. Cały proces upadku musi być doskonale synchronizowany. Ona ma czas.

2. Egoizm jest żyzną glebą dla grzechu seksualnego
Jerry Wragg zaobserwował, że jednym z największych portali do niemoralności seksualnej jest egoistyczna ambicja. Kiedy pojawia się pokusa (która sama w sobie nie jest nigdy grzechem) moje samolubne serce przekazuje do umysłu jedną myśl: „Zasługuję”. W ten sposób udzielam sobie moralnego prawa do wyciągnięcia ręki po zakazany owoc. Potem jestem już jak Achan, który „zobaczył”, „pożądał” i „wziął” (Joz 7:21).

3. Pokusa seksualna znajdzie cię, nawet gdy jej nie szukasz
Może właśnie wstałeś ze swoich kolan błagając PANA, aby móc bliżej poznać Chrystusa i żeby przez ciebie mógł On uczynić wielkie rzeczy dla swego świętego Imienia. Może masz satysfakcjonujące życie małżeńskie i pokusa seksualna nigdy nawet nie przemknęła w twoim umyśle. Pamiętaj, że diabeł zrobi wszystko, aby nawet spod bram samego Niebiańskiego Grodu zawrócić cię z powrotem do piekła. Zawsze musimy pozostać czujni. Nigdy nie pozwalajmy sobie na gnuśność w naszym życiu duchowym, gdyż będzie to stanowiło wyłom w naszej duszy. Nawet jeśli dzisiaj nie szukasz grzechu seksualnego, to wcale nie oznacza, że znajdujesz się w sferze bezpieczeństwa. Nasze ciało, szatan i świat będą systematycznie sprawdzać mury obronne naszej duszy i wierz mi, że wykorzystają każdą szczelinę, aby cię zniszczyć.

4. Pokusa seksualna jest elastyczna
To ona dostosuje się do ciebie. Nie każdy da się złapać na tę samą przynętę. To chyba oczywiste, że moja pokusa, może być dla ciebie czymś tak odpychającym, że nigdy nie pomyślałbyś o tym w kategoriach przyczyny swojego upadku. Pokusa seksualna wie co przyciągnie twoją uwagę, a co sprawi, że odwrócisz się z obrzydzeniem.

5. Pokusa seksualna nie jest dziwaczna
Nie znajdzie cię w miejscach, w których jako chrześcijanin nigdy nie odwiedzasz. Ona może cię tam kiedyś zaprowadzić, ale nigdy cię tam nie odszuka. Zamiast tego, pokusa będzie aktywnie wkradać się do twojej codzienności. Twoich relacji z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, na siłowni, w centrum handlowym, w szkole, a nawet w kościele.

Pokusa seksualna nie zachowuje się jak ekscentryczny dziwak odstraszający swoje potencjalne ofiary. Nigdy też nie pokazuje swojej prawdziwej twarzy, a raczej jawi się jako anioł rozkoszy. Skoro diabeł potrafi przybrać postać anioła światłości, to dlaczego nie pokusa?

6. Pokusa seksualna może prezentować się jako cnota duchowa
To przerażająca myśl, ale są ludzie którzy mogą upaść w grzech seksualny z Biblią na kolanach.

Pokusa może oszołomić swoją ofiarę, ale jeszcze istnieje cień szansy na ucieczkę. W akcie desperacji kobieta chytrego serca odnosi się do ofiary pojednawczej nakazanej w Prawie Mojżesza, aby zaskarbić sobie względy nierozumnego młodzieńca.

Iluż ludzi usprawiedliwia swoje cudzołożne związki, podpierając się biblijnymi historiami? W swojej bezczelności potrafią za przykład wykorzystywać Dawida i Batszebę. Iluż potrafiło twierdzić, że „Bóg chce ich szczęścia” nawet za koszt zniszczonych rodzin i duchowego okaleczenia własnej duszy?

7. Pokusa seksualna wykorzystuje nasze zmysły
Grzech wie, że jesteśmy istotami fizycznymi. Często nasze zmysły sprawują nad nami władzę. Gdy w duszy występują słabe punkty, zmysły mogą stać się bramą do grzechu seksualnego.

8. Pokusa seksualna uspokoi twoje obawy
Nie każdego podnieca ryzyko jakie niesie ze sobą pokusa. Nie każdy z nas ma w sobie coś z ryzykanta. W większości z nas obudzi się naturalny, duchowy instynkt samozachowawczy, który będzie wołał do naszej duszy: UCIEKAJ! Jednak pokusa jest sprytna i może z łatwością uspokoić twój niepokój. Delikatnie pokaże ci drzwi, które wystarczy tylko otworzyć. Oto klucz. To bezpiecznie. Nikt nie zobaczy. Chodź.

Dla wszystkich, którzy popadną w grzech seksualny jest nadzieja: Bóg posłał swojego Syna na świat, aby zbawić grzeszników. On jest jedyną nadzieją dla tych, którzy Mu ufają. Nie ma takiego grzechu, którego krew Chrystusa nie jest w stanie oczyścić. Twoja największa bezbożność i nieczystość seksualna może zostać wybaczona, gdy z wiarą zwrócisz się do Chrystusa. Jednak pamiętaj, że „każdy kto w Nim (w Chrystusie) pokłada tę nadzieje, oczyszcza się, jak i On jest czysty” (1 J 3:3). Potwierdzeniem twojej zbawczej wiary jest porzucenie grzechu i bezwzględne posłuszeństwo Chrystusowi jako PANU (1 J 2:3-6).

„Tak więc kto myśli, że stoi, niech uważa, aby nie upadł” (1 Kor 10:12).

 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger