czwartek, 11 kwietnia 2019

Trzymaj nas Panie ...

„Pokój pełny mają ci, którzy kochają twój zakon, Na niczym się nie potkną” (Ps 119:165 BW)

Prawdziwa miłość do wielkiej Księgi przyniesie nam wielki pokój od Wielkiego Boga i będzie naszą wspaniałą ochroną. Żyjmy nieustannie według zasad Pana, a to zrodzi w naszych sercach pokój, którego nic innego nie może nam zapewnić. Duch Święty pociesza nas poprzez Słowo i łagodnie na nas wpływa, uspokajając szalejące w duszy burze.

Nic nie stanowi przeszkody dla człowieka, w którym obfitości mieszka Słowo Boże. Każdego dnia bierze on na siebie swój krzyż i to staje się jego radością. Jest przygotowany na ciężką próbę i nie uważa jej za coś niezwykłego, ani nie pozwala na to, by całkowicie go zdeprymowała. Nie potyka się, jak wielu, na powodzeniu, ani nie jest, jak wielu innych, zdruzgotany przez przeciwności, gdyż żyje ponad zmieniającymi się okolicznościami zewnętrznego świata. 

Gdy Pan kładzie przed nim wielką tajemnicę wiary, która pobudza innych do wołania: "Twarda to mowa, któż jej słuchać może” (J 6:60), on przyjmuje ją bez wahania, ponieważ jego trudności intelektualne są pokonane przez pełen bojaźni Bożej szacunek dla zakonu Pana, który jest dla niego najwyższym autorytetem, i któremu z radością się poddaje. Panie, pobudzaj nas dzisiaj do takiej miłości, takiego pokoju i takiego odpoczynku!

Charles Spurgeon
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger