wtorek, 16 października 2018

Bóg kształtuje nas na obraz Chrystusa

Jednym z aspektów świętości Jezusa była Jego gotowość, aby wszystko wycierpieć dla chwały Ojca i dla dobra innych. Jednym z aspektów świętości uczniów Jezusa jest ich gotowość do tego, by poprowadzono ich podobną ścieżką.

Kalwin porównał cierpienia Joba z cierpieniami Chrystusa: „Wszelkie przeciwności losu mają kształtować nas na obraz naszego Pana Jezusa Chrystusa, który jest najstarszym Synem w Bożym domu. Jeśli spojrzymy tylko na krzyż Jezusa Chrystusa, został on przeklęty przez samego Boga: nie dojrzymy niczego poza wstydem i hańbą. Krótko mówiąc, zobaczymy, że sama otchłań piekła otwiera się, by pochłonąć Jezusa Chrystusa. Gdy jednak do Jego śmierci dodamy zmartwychwstanie oto skąd płynie dla nas pociecha, oto co uśmierza wszystkie nasze cierpienia, tym sposobem nigdy nie pogrążymy się w smutku, gdy Bogu spodoba się zesłać na nas utrapienie. To zostało celowo wykonane w osobie Pana naszego Jezusa Chrystusa, byśmy wiedzieli, że to nie jest przeznaczone tylko jednej osobie: byśmy zrozumieli, że Syn Boży uczyni nas uczestnikami swego życia, jeśli umrzemy z Nim i uczestnikami Jego chwały, jeśli będziemy znosić wszystkie upokorzenia i nieszczęścia, jakie Bogu spodobało się złożyć na nasze barki...zawsze powinniśmy mieć na względzie koniec, który Bóg obiecał swym dzieciom i który jest zgodny z rezultatem, jaki On objawił nam w życiu Joba, ale także w życiu Dawida oraz innych, a głównie zaś w naszym Panu Jezusie Chrystusie, który jest prawdziwym i głównym wzorem dla wszystkich wiernych”.

To wszystko przeciwstawia się modernistycznym wersjom chrześcijaństwa, które nie przewidują żadnych cierpień, lub szukają cudów, które mogłyby wyeliminować ewentualne cierpienie, gdy tylko się pojawi.

Taka filozofia obiera ludzkie szczęście za cel najwyższy. To pogląd, który prowadzi nas do oczekiwania, że Bóg będzie nas strzegł przed nieszczęściem i nieprzyjemnościami, pogląd z gruntu fałszywy, który gubi z pola widzenia rolę, jaką ból odgrywa w uświęceniu. 

Bóg poprzez ból, ćwiczy swe dzieci, by miały udział w Jego świętości. Gdy Oral Roberts rozpoczyna nabożeństwo mówiąc: „Dzisiaj przydarzy się wam coś dobrego”, neguje fakt, że Bóg może powołać nas, byśmy cierpieli jak Hiob. Wspaniałe zdrowie i trwały dobrobyt nie są Bożą wolą dla wszystkich chrześcijan.

Derek Thomas

 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger