środa, 16 maja 2018

Jaki jest właściwy sposób posługiwania się słowem Boga?

Jaki jest właściwy sposób posługiwania się słowem Boga? Przychodzi mi tutaj do głowy pewna uderzająca ilustracja:

Pewien człowiek opisał trzy rzeczy, które dojrzał pośród roślin i kwiatów w ogrodzie. Pierwszą był motyl, który usiadł na przepięknym kwiecie. Zabawił tam sekundę lub dwie, następnie przeniósł się na inny i tak obejrzał i dotknął wielu cudownych kwiatów, lecz nie wyciągnął z tego żadnej korzyści.

Następnie pojawił się biolog taszcząc ze sobą pokaźnych rozmiarów notatnik i mikroskop. Sporo czasu spędził nad każdym kwiatem i rośliną robiąc odpowiednie rysunki i notatki. Kiedy jednak skończył, zamknął swa wiedzę w notatniku. Bardzo mało mu z niej pozostało.

Wtedy na scenie pojawiła się pszczoła, która to tu, to tam zapuszczała się w kielich kwiatu i spędzała w każdym trochę czasu, wylatując z niego obładowana pyłkiem. Przylatywała z „pustym zbiornikiem”, a wylatywała z pełnym.

Są ludzie, którzy czytają Biblię przeskakując z jednego ulubionego fragmentu do następnego, ale niewiele wynoszą ze swego czytania. Inni prawdziwie studiują i robią notatki, lecz nie stosują nauczania Pisma. Jeszcze inni – jak pszczoła – poświęcają czas Słowu, czytają je, zaznaczają, trawią je w swym umyśle i stosują. Ich myśli pełne są mądrości, a ich życie roztacza woń niebiańskich wspaniałości.

Do których z tych ludzi ty się zaliczasz? Czy jesteś jak motyl przeskakujący z grupy do grupy, z jednego studium Biblii do drugiego, z jednego seminarium do następnego, z książki do książki – który macha pięknymi skrzydełkami, lecz nigdy się nie zmienia? A może jesteś podobny do biologa – masz wystarczająco dużo notatek, by puścić na dno mały okręt wojenny? Czy też może jesteś jak pszczoła, który przylatuje z „pustym zbiornikiem”, a wylatuje z pełnym? Może przekształcasz swą wiedzę w miód, który czyni życie słodkim?

John MacArthur
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger