poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Wyrwany z ognia piekielnego - Costi Hinn

30 grudnia 2016 roku Justin Peters otrzymał wiadomość na swojej poczcie głosowej od człowieka, który chciał mu podziękować za jego służbę, ukazującą niebiblijny charakter ruchu Słowo Wiary. Wyraził on swoją ogromną wdzięczność za pracę Petersa, dzięki której mógł nie tylko wiele się nauczyć ale także otrzymać zachętę.

Człowiekiem, który nagrał tę wiadomość był Costi Hinn. Tak, ten Hinn!  Costi jest bratankiem Bennego Hinna.

Costi pracował razem ze swoim wujkiem, latając po całym świecie jego ekskluzywnym, prywatnym odrzutowcem. Uczestniczył w setkach krucjat „uzdrowieńczych” prowadzonych przez Bennego Hinna. Benny sowicie wynagradzał swojego bratanka, a ten już w koledżu mógł pozwolić sobie na posiadanie własnego Hummera. Jednak przez cały ten czas Costiego dręczyły pewne pytania. Czytał Biblię i widział ogromne rozbieżności pomiędzy tym czego naucza Słowo Boże a teologią i stylem życia własnej rodziny. Co jakiś czas wyrażał swoje wątpliwości, ale zarówno ojciec jak i wuj, nie byli w stanie na nie odpowiedzieć.

Jakieś 4 lata temu, Bóg przyprowadził Costiego do miejsca prawdziwej pokuty i wiary. Bóg zbawił go. Jego życie się zmieniło. Wszystko się zmieniło.

Justin Peters odpowiedział na telefon Costiego i przeprowadził z nim dwu godzinną rozmowę. To był wspaniały czas. Costi opowiedział mu w jaki sposób suwerenny Bóg zbawił go oraz przekonał, że tylko On decyduje o uzdrowieniu i że dzisiaj nie ma już ludzi posiadających dar uzdrowienia na wyłączność. 

Costi jest dziś pasjonatem Prawdy i nieustraszenie wzywa swojego wujka do pokuty, przedstawiając go jako fałszywego nauczyciela i fałszywego proroka.

Justin powiedział mu: „Costi, to jest absolutnie surrealistyczne dla mnie. Nigdy nie powiedziałbym, że przeprowadzę taką rozmowę z kimś o nazwisku Hinn!”.

Costi sam przyznaje, że został wyrwany z ognia:

Innych zaś ratujcie w bojaźni, wyrywając ich z ognia, mając w nienawiści nawet szatę, która została skalana przez ciało” (Jd 23)

To świadectwo jest ważne z kilku powodów:

Po pierwsze, pokazuje nam, że nawet w tak heretyckim ruchu jak Słowo Wiary (analogicznie może być to Bethel Church czy Hillsong) są ludzie, których należy ratować poselstwem prawdy Ewangelii,

Po drugie, upewnia nas w tym, że cały Ruch Wiary jest wielkim zwiedzeniem szatańskim prowadzącym ludzi prosto do piekła,

Po trzecie, Chrystus jest cenniejszy niż ekskluzywne samochody, willa z basenem i prywatny odrzutowiec,

Po czwarte, dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych,

Po piąte, zbawienie jest dziełem Bożym, gdyż „Zbawienie jest u Pana”.

Tylko Bogu chwała!


 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger