piątek, 2 grudnia 2016

2 Grudnia - Przygotuj swoje serce na Chrystusa

2 Grudnia
Przygotuj swoje serce na Chrystusa
Jak możecie uwierzyć wy, którzy u siebie nawzajem szukacie uznania, a nie zależy wam na uznaniu pochodzącym od samego Boga?” (Ewangelia Jana 5:44)

Wszystko, co istnieje należy do Boga. Bóg nad tym wszystkim sprawuje kontrolę. Nie ma lepszych rzeczy, które mógłbyś otrzymać od Boga w tym roku na Święta ponad te: pocieszenie Izraela i odkupienie Jeruzalem, przywrócenie poniesionych strat i uwolnienie spod przyszłych wrogów, przebaczenie i wolność, ułaskawienie i umocnienie, uleczenie przeszłości i zabezpieczenie przyszłości.

Jeśli jest jakieś pragnienie w twoim sercu podczas tego Adwentu – pragnienie, którego nic na tym świecie nie było jak dotąd w stanie zaspokoić – to czyż nie jest  to prezent, który możesz w te Święta otrzymać od Boga, przejawiający się w tym, że ujrzysz w Chrystusie pocieszenie i odkupienie i otrzymasz Go takim, jakim naprawdę jest? Jak może być serce gotowe na przyjęcie takiego Chrystusa? To bardzo proste.

Po pierwsze, serce musi zostać uwolnione spod uroku oddawania chwały samemu sobie. „Jak możecie uwierzyć wy, którzy u siebie nawzajem szukacie uznania, a nie zależy wam na uznaniu pochodzącym od samego Boga?” (J 5:44; 7:17-18).

Po drugie, serce musi zostać uwolnione spod uroku wystarczalności pieniędzy i rzeczy materialnych do zaspokojenia ludzkiej duszy. „Temu wszystkiemu przysłuchiwali się faryzeusze, którzy kochali pieniądze – i kpili sobie z Niego” (Łk 16:14).

Po trzecie, wraz z uwolnieniem spod tych iluzji musi pojawić się w sercu pragnienie pocieszenia i odkupienia, którego nic na świecie nie może dać.
Po czwarte i ostatnie, musi mieć miejsce objawienie się Boga Ojca, które otworzy oczy tego serca i sprawi, że zawoła ono jak człowiek, który wpadł przypadkiem na niesamowity skarb, „Ty jesteś Chrystusem, Synem żywego Boga, pocieszeniem dla mojej przeszłości i odkupieniem dla mojej przyszłości. 

Teraz Cię widzę. Teraz otrzymuję Cię takim, jakim naprawdę jesteś.”
Oby Bóg dał Ci to w czasie tego Adwentu. Niech to będzie twoim prezentem, twoim świadkiem oraz świadectwem wielu innych osób w tym czasie.

John Piper
Tłumaczył: Miszael
Źródło: The Dawning of Indestructible Joy Daily Readings for Advent 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger