poniedziałek, 19 grudnia 2016

19 Grudnia - Prezent, którego nie możesz kupić

19 Grudnia
Prezent, którego nie możesz kupić

Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych rękami. Nie służy Mu się też za pomocą rąk, jak gdyby czegoś potrzebował. Przeciwnie, to właśnie On daje wszystkim życie i tchnienie, i wszystko”.(DZIEJE APOSTOLSKIE 17:24–25)

Bóg nie chce, żeby służono Mu w jakikolwiek sposób, który mógłby oznaczać, że dostarczamy Mu coś, czego potrzebuje albo wspieramy Go, albo wreszcie oferujemy Mu coś, co i tak już do Niego nie należy. „Kto zdołał Mu coś podarować, aby liczyć na Jego odpłatę?” (Rzymian 11:35). „Gdybym był głodny, nie mówiłbym ci tego, mój przecież jest cały świat wraz z tym, co go napełnia” (Psalm 50:12).

Tym samym, po prostu nie jesteśmy w stanie negocjować z Bogiem. Nie mamy niczego, co ma jakąkolwiek wartość, a do czego On nie miałby już prawa. To jak z samochodem, który nie potrzebuje naszego serwisowania. Który nigdy się nie psuje. Nigdy nie kończy się w nim paliwo. Nigdy się nie brudzi.
Bóg nigdy się nie męczy. Nigdy nie jest przygnębiony. Nigdy nie stoi w korku, żeby nie mógł dotrzeć tam, gdzie chce. Nigdy nie czuje się samotny. Nigdy nie jest głodny.

Innymi słowy, jeśli chcesz tego, co Jezus może ci dać, to nie możesz tego kupić. Nie możesz zawrzeć umowy handlowej w tym celu. Nie możesz na to zapracować. Do Niego i tak należą już twoje pieniądze i wszystko, co posiadasz. A jeśli pracujesz, to tylko dlatego, że On dał ci życie i tchnienie, i wszystko. Wszystko, co możemy zrobić to podporządkować się Jego niesamowitej ofercie bycia naszym sługą. To podporządkowanie nazywa się wiarą – chęcią tego, żeby Bóg był Bogiem. 

Zaufaniem Jemu jako dostarczającemu, wzmacniającemu, doradzającemu, przewodzącemu. Jako Zbawicielowi. I byciem spełnionym z tego powodu. Spełnionym tym wszystkim, kim Bóg jest dla nas w Jezusie. Tym jest wiara. I posiadanie tego znaczy właśnie bycie chrześcijaninem.

Boże Narodzenie niesie ze sobą takie oto przesłanie: nieskończenie samo-wystarczalny Bóg przyszedł na ziemię nie żeby mu asystować, ale żeby się Nim cieszyć. 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger