sobota, 10 grudnia 2016

10 Grudnia - Czemu Bóg przyszedł położyć kres?

10 Grudnia
Czemu Bóg przyszedł położyć kres?
„A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie”.
(1 LIST JANA 3:8)

Przyjście odwiecznego Syna Bożego na świat jako Boga i człowieka, Jezusa Chrystusa, jest faktem historycznym. A jednak – choć tysiące osób przyznaje się do wiary w ten fakt, to mimo to żyje tak, jak każdy inny. Przejmują się tymi samymi rzeczami co inni – że dobre rzeczy w końcu się skończą, a nieprzyjemnych nie da się zmienić. Najwidoczniej, udzielanie jedynie poprawnych odpowiedzi w ankietach religijnych dotyczących faktów historycznych nie przejawia jakiejkolwiek skuteczności.

A to dlatego, że przyjście Syna Bożego na świat jest czymś nieporównywalnie większym aniżeli tylko faktem w historii. Przyjście to oznaczało wysłanie przez Boga wiadomości o nadziei – dla nastolatków, samotnych rodziców, łatwo denerwujących się mężów, nadąsanych żon, kobiet z nadwagą oraz mężczyzn z impotencją, niepełnosprawnych sąsiadów, ludzi ze skłonnościami homoseksualnymi, kaznodziei, zakochanych – i dla ciebie. Biorąc pod uwagę to, że Syn Boży żył na ziemi, umarł, zmartwychwstał, objął panowanie i przychodzi ponownie, Boża wiadomość nie jest po prostu faktem historycznym. Jest ona prezentem na te Święta dla ciebie od żywego Boga.

Tak więc mówi Bóg – Święta Bożego Narodzenia oznaczają, że to co dobre i cenne w twoim życiu nigdy nie musi zostać utracone, a to co złe i niepożądane może ulec zmianie. Obawom, że dobre rzeczy, które dają ci szczęście, wyślizgują ci się z rąk i frustracjom, że złe rzeczy, których nienawidzisz w sobie, nigdy nie zostaną zmienione – tym obawom i tym frustracjom Bóg przyszedł położyć kres.

Boża wiadomość dla ciebie w czasie tego Adwentu brzmi zatem tak: to co dobre nie musi zostać utracone, a to co złe może ulec zmianie. Dzieła diabelskie zabierające dobro, a przynoszące zło – im może zostać położony kres. Bo Jezus właśnie w tym celu przyszedł.


John Piper
Tłumaczył: Miszael
Źródło: The Dawning of Indestructible Joy Daily Readings for Advent
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger