wtorek, 14 czerwca 2016

Razem 2016!

16 lipca w Waszyngtonie odbędzie się wielka impreza „Razem 2016” ("Together 2016"). W wydarzeniu ma wziąć udział ponad 40 znanych mówców, autorów, liderów oraz muzyków związanych ze środowiskiem ewangelicznych chrześcijan w USA. W centrum pogrążającej się w bezbożności Ameryki, zostanie zorganizowane ogromne przedsięwzięcie mające na celu "uwielbianie jedynego i prawdziwego Boga".

Główny organizator tego eventu, Nick Hall stwierdził, że nadszedł właściwy czas aby zwrócić uwagę ludzi na sprawy, które mają prawdziwe znaczenie. Hall powiedział, że „Nadziei oraz pomocy nie możemy szukać u politycznych liderów, ale u Jezusa”. Jego intencją jest wspólna modlitwa i poszukiwanie Boga. „Razem 2016 odkłada na bok to co nas dzieli, aby wywyższyć Jezusa, który nas jednoczy ze sobą” – dodaje Hall.

To wydarzenie jest niezwykle istotne z jeszcze jednego powodu.

„To, że Jego Świętobliwość zdecydował się przemówić w tym historycznym dniu jest świadectwem ukazującym pilność oraz potrzebę, aby naśladowcy Jezusa zjednoczyli się w modlitwie za naszym narodem i światem” – powiedział Nick Hall.

Tak, papież Franciszek zdecydował się przesłać komunikat adresowany do uczestników spotkania. Jest to kolejne, intencjonalne działanie mające określony i jednoznaczny cel. To część programu Nowej Ewangelizacji, który jest realizowany również i w naszym kraju, a który nie ma nic wspólnego z Wielkim Nakazem Misyjnym danym przez naszego Pana.

Nadchodzi czas kiedy jedna globalna religia światowa wraz z nowym rządem odrzucą Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana. Niezależnie od tego czy liderzy i muzycy biorący udział w „Razem 2016” zdają sobie z tego sprawę czy nie, przyczyniają się do tworzenia nowej religijnej rzeczywistości zgodnej z proroctwami biblijnymi.

W Ameryce podobnie jak w innych miejscach na świecie słyszymy wezwanie do przebudzenia. Jednakże każdy rozsądnie myślący chrześcijanin musi zadać sobie pytanie czy Biblia mówi o przebudzeniu czy odstępstwie? O umiłowaniu Zbawiciela czy też Jego odrzuceniu? O poszukiwaniu zdrowej nauki, czy zgromadzeniu sobie nauczycieli według własnych pożądliwości? (2Tm 4:3).

Poniżej przedstawiamy listę osób zaangażowanych w event „Razem 2016”, które mogą być znane polskim czytelnikom. Może znajdziesz wśród nich i swoich ulubieńców:

Hillsong United, Lecrae, Kari Jobe, Francis Chan, Ravi Zacharias, Josh Mcdowell, Michael W. Smith, Ann Voskamp, Kirk Franklin.

"Ci, którzy idą na kompromis z wrogami Chrystusa, mogą zostać do nich zaliczeni". Charles Spurgeon
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger