piątek, 17 czerwca 2016

Mike Bickle, Bethel Church i papież Franciszek

Mike Bickle – założyciel IHOP w Kansas City oraz Kris Vallotton druga najważniejsza osoba w Bethel Church zaraz po pastorze Billu Johnsonie, spotkali się w Watykanie z papieżem Franciszkiem. 

Dla tych, którzy nie wiedzą kim jest Mike Bickle przypominamy słowa Boba DeWaay’a, który poddał szczegółowej analizie ruch zainicjowany przez Bickle’a: „Ruch Bickle'a jest oparty na alegorycznym odczytaniu Pisma, głębokiej religijności (pietyzmie) oraz mistycyzmie reprezentującym lekko zmodyfikowaną wersję heretyckiego ruchu Późnego Deszczu z lat 40 XX wieku. Bickle twierdzi, że zaczął swoją służbę dzięki słyszalnemu głosowi Boga, który w 1983 roku powiedział mu, by rozpoczął 24-godzinną modlitwę w duchu przybytku Dawida. Ponadto twierdzi, że otrzymał znak, który zdaje się to potwierdzać i że on sam nawet nie wiedział czym była modlitwa w duchu przybytku Dawida, pomimo iż Bóg kazał mu ją rozpocząć. Okazuje się, że były to "modlitwy ze śpiewem proroczym". Gdy odkryto, czym one były, narodził się IHOP.”

O Bethel Church znajdziecie wiele informacji na naszej stronie. Bickle stwierdził, że w czasie spotkania, papież Franciszek zapewnił go o tym, że wierzy iż to Jezus jest jedyną drogą do zbawienia. Papież miał deklarować swoją ogromną miłość do Zbawiciela oraz Pisma Świętego.

Natomiast lider Bethel Church napisał na swoim blogu, że spotkanie z papieżem było prawdopodobnie jednym z najważniejszych momentów w jego życiu. 

Podczas audiencji papież Franciszek powiedział: „Musimy zaprosić proroków z powrotem do kościoła i przyjąć ich z otwartymi ramionami”. Vallotton, założyciel szkoły Bethel produkującej współczesnych proroków i uzdrowicieli, odniósł te słowa bezpośrednio do siebie widząc reakcję innych obecnych pastorów na słowa Franciszka. 

Co ciekawe Vallotton stwierdził, że papież – choć nie określił tego w bezpośrednich słowach – miał doświadczyć chrztu w Duchu Świętym – co jest kluczowym elementem całej teologii nurtów charyzmatycznych.

Vallotton dobrze wie, że dla wielu ludzi wspólnota katolików z ewangelicznie wierzącymi chrześcijanami jest oznaką przygotowywania nowego porządku świata, który zapoczątkuje czas Antychrysta. Lider Bethel Church stwierdził, że trudno mu sobie wyobrazić aby ruch, który po 500 latach wzajemnej nienawiści i prześladowań, dąży do miłości i jedności mógł stać się królestwem szatana. 

Dla Vallottona jest jednoznacznym, że wszelkie głosy sprzeciwu podnoszone są przez „ludzi religijnych, którzy znajdą problem przy każdej okazji!”.

Vallotton insynuuje, że to ludzie nieposłuszni przykazaniu o miłości bliźniego, a nie zwolennicy globalnej jedności, mogą przygotowywać świat dla Antychrysta.

Dla lidera Bethel Church, Franciszek jest człowiekiem wzbudzonym przez Boga w celu pojednania i zburzenia muru nieufności, który przez lata został wzniesiony między braćmi. 

Papież Franciszek stał się bohaterem Krisa Vallottona i nic nie wskazuje na to, aby miało się to kiedykolwiek zmienić.

Czytelniku, podążając za nauką płynącą z kościoła Bethel Church stajesz się częścią ogólnoświatowej religii, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym Bogiem. Kultura Bethel Church (Jesus Culture, Sozo, nauka Billa Johnsona itp.) nie jest oparta na prawdziwe Słowa Bożego, ale na zwiedzeniu szatana, którego plan krystalizuje się na naszych oczach.

W następnym materiale zobaczymy jak ważna jest treść naszej wiary i o jakim Jezusie mówią papież Franciszek, Kris Vallotton i Mike Bickle.


"Ci, którzy idą na kompromis z wrogami Chrystusa,
mogą zostać do nich zaliczeni".
Charles Spurgeon

Zobacz także:


 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger