środa, 21 stycznia 2015

Plan Daniela: 40 Dni do Zdrowszego Życia przepełniony demonicznymi doktrynami

Rick Warren jest jedną z najbardziej wpływowych osób na scenie amerykańskiego chrześcijaństwa. Jego popularność jest tak ogromna, że przez wielu nazywany jest „Pastorem Ameryki”. Zyskał wielką popularność, choć jeszcze parę lat temu jedyne co było wielkie to jego brzuch. 

Z powodu problemów zdrowotnych zdecydował się zrzucić kilka kilogramów. Po cóż jednak robić to w pojedynkę, mając tylu ludzi, którzy mogą kibicować i dodawać otuchy? – Kościół Saddleback w Lake Forest w Kalifornii, założony przez niego w 1980 roku, który po trzydziestu trzech latach może pochwalić się ponad 20.000 uczestnikami cotygodniowych nabożeństw. Warren był pewny, że wiele osób będzie go dopingować, a znaczna część przyłączy się do niego w celu dążenia do osiągnięcia zdrowszego stylu życia. Rick Warren powiedział "nie" Jeny Craig (amerykański guru odchudzania - przyp. tłum) i podjął się opracowania własnego programu odchudzania, który według niego jest: „Bożą receptą dla twojego zdrowia”.

Brzmi jak plan?

Tak więc Warren ochrzcił swój plan “Planem Daniela: 40 Dni do Zdrowszego życia” (polski tytuł - przyp. tłum.) Dnia 15. stycznia 2011 roku ponad 6000 osób przybyło do kampusu Saddleback, aby dowiedzieć się co Biblia rzekomo mówi o zdrowiu. Jeszcze większa liczba osób obejrzała transmisję online w Internecie nadawaną bezpośrednio z Saddleback.

Aby osiągnąć swój ambitny cel, pastor Warren przyprowadził ze sobą „trzech ekspertów w dziedzinie zdrowia”. Jednakże, co było wielkim zaskoczeniem, ci trzej lekarze nie byli chrześcijanami, a przynajmniej nie według naszych kryteriów. W rzeczywistości, jeśli się temu przyjrzysz, to wszyscy trzej są zaangażowani w ruch New Age (nurt Nowej Myśli).

Kim są lekarze wybrani przez Ricka Warrena? 1) Mehmet Oz. Dr Oz jest muzułmaninem oraz kardiochirurgiem – posiada również swój popularny program telewizyjny 2) Dr Daniel Amen, dr Amen jest psychiatrą i specjalistą w zakresie obrazowania mózgu. Praktykuje również Tantre, będącą elementem hindusko-mistycznych praktyk seksualnych. Dr Amen deklaruje, że jest chrześcijaninem. 3) Dr Mark Hyman. Dr Hyman jest specjalistą w zakresie terapii i medycyny alternatywnej oraz zsekularyzowanym Żydem.

Czy zaangażowanie tych ludzi jest dobrym rozwiązaniem? Dlaczego Warren nie wybrał godnych uwagi chrześcijańskich specjalistów w zakresie medycyny, aby ci pomogli mu stworzyć „Bożą receptę dla twojego zdrowia”?

Ponadto, dlaczego ewangeliczny pastor na tak wysokim szczeblu, wybiera lekarzy, których nauki są zakorzenione w duchowości New Age/Nowej Myśli oraz w wątpliwej medycynie alternatywnej? Warren bardzo dobrze wie, że apostoł Paweł ostrzegał kościół w Tesalonikach, aby powstrzymywał się od wszystkiego co ma chociażby tylko pozór zła (1 Tes 5,22).

W świetle tego co mówi Biblia jest to wielkim zaskoczeniem, że chrześcijański pastor, który zna biblijną naukę (a przynajmniej powinien) jest obojętny wobec faktu, że niektórzy wierzący z jego wspólnoty mogą nie znać poszczególnych praktyk New Age, które w swoim założeniu są antybiblijne i bezpośrednio związane z pogańskimi praktykami, które są promowane przez wymienionych lekarzy, a przez Biblię surowo zakazane. Boży ludzie mają być oddzieleni od narodów pogańskich. W 2 Kor 6,14-15 apostoł Paweł pisze o tym w swoim liście do Kościoła:

"Nie chodźcie w obcym jarzmie z niewiernymi; bo co ma wspólnego sprawiedliwość z nieprawością albo jakaż społeczność między światłością a ciemnością? Albo jaka zgoda między Chrystusem a Belialem, albo co za dział ma wierzący z niewierzącym?".

Pastor Rick wybierając tych lekarzy – niezależnie od tego czy są specjalistami czy też nie – w celu stworzenia planu odchudzania, wybrał drogę, która jest ukierunkowana na przypodobanie się swojej publiczności. Oczywiście, wiele z jego owiec bez żadnych zastrzeżeń kupi plan odchudzania swojego pasterza. Ale dlaczego Warren nie jest zainteresowany duchowym stanem swoich owiec? Jaka jest społeczność między sprawiedliwością a niesprawiedliwością?

Książka

Ci trzej lekarze uważają, że praktykowanie medytacji jest integralną częścią zdrowia i kondycji. Ta medytacja znana jest jako modlitwa kontemplacyjna (MK). Rick Warren promuje modlitwę kontemplacyjną chociaż doskonale wie, że jest to neognostyczna praktyka duchowa. Niestety protestanci/ewangeliczni zapożyczyli te praktyki z klasztornych tradycji Kościoła Rzymskokatolickiego. 

"Plan Daniela" zaleca medytacje. Na stronie internetowej poświęconej Planowi Daniela, dr Joseph Mercola demonstruje ćwiczenia oddychania 4-7-8, których nauczył się od orędownika medytacji dra Andrew Weil. Dr Hyman napisał artykuł zamieszczony na tej stronie: „6 sposobów, które zmieniły moje życie a teraz mogą zmienić i twoje”, w którym nie ma nawet wzmianki o Bogu. Zamiast tego znajdziemy tam rekomendacje hinduskich praktyk jogi. Jak więc widzicie, jest to wystarczający powód aby bić na alarm w sprawie książki pastora Warrena.

Powiedz mi coś więcej...

Czym jest modlitwa kontemplacyjna? Mówiąc prosto, ci którzy praktykują tę modlitwę biorą jedno słowo lub krótkie zdanie z Biblii i powtarzają je w kółko cały czas, używając przy tym technik oddychania pochodzących z Indii. Te techniki mają na celu skupienie umysłu na jednej myśli. Celem jest osiągnięcie odmiennego stanu świadomości (oczyszczenie umysłu) oraz osiągnięcie „wyższej jaźni", którą to wyznawcy New Age/Nowej Myśli traktują jako boskość każdego człowieka. Popularnym określeniem tego rodzaju praktyk jest medytacja transcendentalna. 

Więc o co ten cały hałas dotyczący chrześcijan angażujących się we wschodnią medytację? Cóż, kiedy osoba osiąga zmieniony stan świadomości może nawiązać kontakt z "oswojonymi duchami" (innymi słowy neutralnymi i łagodnymi duchami) - stąd ten hałas! Bo w większości te duchy nie mają nic wspólnego z łagodnością: są demonami! Według Biblii, demony to upadłe anioły, które zbuntowały się przeciwko Bogu i w rezultacie zostały wygnane z Jego królestwa. Pismo określa wygnane anioły jako duchowe siły zła. Te istoty pozostają w nieustannym buncie wobec Boga. Duchy często przejawiają się ludziom jako „aniołowie światłości”, ale tak naprawdę są mistrzami kłamstwa. Próba wmówienia, iż są przyjaźnie nastawione to podstęp. Wierzcie mi, złe duchy są odbiciem waszych najgorszych koszmarów -  znacznie gorsze niż Freddie Kruger! Właśnie z tego powodu apostoł Paweł uprzedzał, że szatan będzie chciał zwieść trzodę:

„A to, co czynię, czynić też będę nadal, aby odebrać podstawę tym, którzy chcą mieć podstawę, by w tym, czym się chlubią, byli takimi, jakimi my jesteśmy. Tacy bowiem są fałszywymi apostołami, pracownikami zdradliwymi, którzy tylko przybierają postać apostołów Chrystusowych. I nic dziwnego; wszak i szatan przybiera postać anioła światłości. Nic więc nadzwyczajnego, jeśli i słudzy jego przybierają postać sług sprawiedliwości; lecz kres ich taki, jakie są ich uczynki." (2 Kor 11,12-15)

Ray Yungen niegdyś zaangażowany w New Age, ostrzega: Wiele osób nieświadomie staje się wyznawcami New Age, poprzez proste dążenie do fizycznej i duchowej poprawy swojego zdrowia przy pomocy medytacji.

Lekarze Amen i Hyman, są współautorami Planu Daniela, natomiast Oz nie był zaangażowany w jego opracowanie. Teraz zaprezentuję trochę informacji o współautorach książki, cześć z nich pochodzi z mojego materiału z 2011 roku: “Rick Warren wprowadza Plan Diabła."

Amen jest psychiatrą i adiunktem w Klinice Psychiatrii i Ludzkiego Zachowania na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine School of Medicine. Jest również specjalistą w dziedzinie obrazowania mózgu. Uczy on “technik które poprawią zdrowie mózgu”, twierdząc, że zły stan mózgu wiąże się z wieloma problemami: od przejadania się do depresji… Jego techniki obejmują medytację (w rzeczywistości jest to jego podstawowe narzędzie) jako sposób poprawy funkcjonowania mózgu.

“Dołączyłem do zespołu dra Dharma Singh Khalsa i Nisha Money aby studiować wpływ medytacji na mózg. Wybraliśmy prostą, 12 minutową medytację Kriyya Kirtan. Jest ona łatwa do praktykowania przez ludzi bardzo zabieganych. Oparta jest na pięciu podstawowych dźwiękach: Saam Taa, Naa, Maa (aa jest piątym dźwiękiem). Medytujący wypowiadając każdy dźwięk, kolejno dotykają swoimi palcami kciuka dwa, trzy, cztery i pięć. Wypowiadanie dźwięków i dotykanie swoich palców jest powtarzane przez dwie minuty, głośno, dwie minuty szeptem, cztery minuty w milczeniu, dwie minuty szeptem i cztery minuty głośno”.

Amen praktykuje również Tantrę, która jest wykorzystywana w hinduskim mistycyzmie podczas stosunków seksualnych: “W zestawie 6 - CD nazwanym Tworzenie Pasjonującej Nocy, dr Amen podjął współpracę z certyfikowanym nauczycielem Tantry - T.J. Bartlem: Tantra to nazwa starożytnych tekstów hinduskich, które zawierają pewne rytuały oraz tajemnice. Niektóre z nich prowadzą do przejęcia energii z czakr i złączenia jej z miłością, co uatrakcyjni doświadczenia seksualne”.

„Nie popełnij błędu” – pisze LTR (Lighthouse Trails Publishing – wydawnictwo i służba badawcza nowych ruchów w obrębie chrześcijaństwa – przyp. tłum.): “Reiki, medytacja, tantryczny seks – to bardzo poważne doświadczenia mistyczne, które mogą zwieść i oszukać ludzi, którzy są w nie zaangażowani”.

Chrześcijanie, jeśli dotarliście do tego miejsca, mam nadzieję, że jesteście zaniepokojeni.

Dr Mark Hyman jest redaktorem Terapii Alternatywnych w Health and Medicine, które uważane jest za najbardziej prestiżowe czasopismo w dziedzinie medycyny integracyjnej. Jest również redaktorem w Medycynie Alternatywnej w The Art and Science of Healthy Living

W swoim artykule: „Alternatywne/Komplementarne/Zintegrowane Leczenie", Marcia Montenegro sprawdza alternatywne terapie leczenia: „To określa się mianem alternatywne ponieważ te techniki/leki/zioła nie zostały lub nie można było w ich przypadku przeprowadzić odpowiednich testów, aby stwierdzić ich nieskuteczność czy też niebezpieczeństwo. Gdyby to były bezpieczne i sprawdzone praktyki to nie traktowano by ich w kategoriach alternatywnego leczenia. Wiele z przywoływanych badań mających rzekomo popierać te metody, są błędne, krótkoterminowe i stworzone na podstawie niepotwierdzonych danych, które nigdy nie były publikowane w czasopismach medycznych. Terminy uzupełniające, zintegrowane czy komplementarne, są obecnie wykorzystywane jako alternatywne metody i łączone z tradycyjną medycyną. To zdecydowanie utrudnia możliwość testowania alternatywnych metod oraz dokonania oceny tego co naprawdę działa w obliczu poprawy zdrowia pacjenta. Musimy również pamiętać, że efekt placebo u ponad 30% chorych powoduje poprawę zdrowia”.

Dr Hyman twierdzi, że nie jest zwolennikiem medytacji, ale poleca techniki jogi w celu osiągnięcia wewnętrznego pokoju. W moim artykule „Czy pogańskie praktyki mogą być schrystianizowane" wyjaśniam, dlaczego chrześcijanie powinni unikać jogi: "Chrześcijańscy apologeci, John Ankerberg i John Weldon utrzymują, że: "Podstawowym założeniem jogi jest fundamentalna jedność całego istnienia: Boga, człowieka i wszelkiego stworzenia, które w ostateczności tworzy jedną boską rzeczywistość." Wyjaśniając podstawowe założenie, autorzy cytują redakcję Yoga Journal: Wszyscy mamy świadomość, że „zjednoczenie” i techniki jogi łączą w sobie ciało, oddech, umysł, wyższe i niższe centra energii a ostatecznie siebie i Boga lub swoją wyższą jaźń. Joga zwraca całą naszą uwagę na zjednoczenie i jedność, które leżą u podstaw naszych rozproszonych doświadczeń, które są podobne do rozdrobnionego świata. Rodzina, przyjaciele, partyzanci w Libanie, a także wieloryb migrujący na północ – wszyscy dzielimy tę samą boską naturę”.

Dr Hyman brał udział w programie o nazwie Joga, Ciało i Duch w Shambhala Mountain (centrum kontemplacyjne w Colorado - przyp. tłum.). Za przygotowanie programu odpowiedzialna była Susan Piver, która proponowała naukę starożytnej mądrości buddyjskiej medytacji, oraz Richard Reoch, który przedstawił Golden Ball Chi Kung (ćwiczenie umożliwiające rozwój Qi energii życiowej – przyp. tłum.).

Dr Hyman sprzedaje drogie suplementy mające „przełomowe znaczenie dla wspierania zdrowia przez całe życie”, książki, płyty CD w swoim sklepie online propagującym „zdrowy tryb życia”. TheUltraWellness Essentials Kit dla kobiet kosztuje 130$ i wystarcza na miesięczną kurację. Dla dzieci kosztuje to ciut mniej, zaledwie 47$ ponieważ „Podobnie jak dorośli, dzieci potrzebują czystych źródeł kwasów tłuszczowych, które pozwolą im budować zdrowe komórki mózgu, a także będą mieć wpływ na ich koncentrację oraz optymalizację metabolizmu”.

To mega banialuki!

Ziemia do doktora Hymana! Niebotyczne ceny twoich "wysokiej jakości witamin i minerałów" sprawiają, że większość rodzin nie może pozwolić sobie na zdrowie (aby się o tym przekonać odwiedź jego stronę internetową!)

Dlaczego to jeszcze nie olśniło Ricka Warrena? W jednym ze swoich materiałów promocyjnych, trzymał książkę doktora Hymana i nakłaniał ludzi do zakupu! To sprawia, że nasuwa mi się pytanie: skoro dr Hyman w swoich książkach zaleca bardzo drogie witaminy, to rzeczą oczywistą jest, że są ludzie, którzy czerpią korzyść z promocji i sprzedaży owych produktów.

To, że ten ewangeliczny pastor pozwala, aby jego owce były narażone na wpływ nauk New Age oraz wątpliwych praktyk medycznych, powinno skłonić nas do refleksji. Chrześcijanie powinni unikać zaangażowania w jakiekolwiek rzeczy, w których jesteśmy bezsilni i które mogłyby wymagać od nas pójścia na kompromis z biblijną prawdą. Co więcej, powinno nas skłonić do refleksji to, że pastor i zwiastun ewangelii Jezusa Chrystusa współpracuje z okultystami!

Kończąc, zacytuję fragment z Ewangelii Jana 10,7-13

„Wtedy Jezus znowu powiedział: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, Ja jestem drzwiami dla owiec. Wszyscy, ilu przede mną przyszło, to złodzieje i zbójcy, lecz owce nie słuchały ich. Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały. Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce. Najemnik, który nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc wilka nadchodzącego, porzuca owce i ucieka, a wilk porywa je i rozprasza, ponieważ jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach." (J 10,7-13)

Marsha West
źródło: http://www.renewamerica.com/columns/mwest/131112
All rights reserved (copyright to: Marsha West http://emailbrigade.com)
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger