wtorek, 16 września 2014

Najwspanialszy dar

Jezus Chrystus ogłosił te oto ważne słowa: „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy” (Mt 22, 37-40).

Biblia dość jasno pokazuje, że dla ucznia Jezusa Chrystusa najważniejszą rzeczą, jaką możemy robić zaraz po kochaniu Boga, jest kochanie innych. I niezaprzeczalnie, mówienie innym o Jezusie Chrystusie jest największym uczynkiem miłości jaki możemy względem nich okazać. Jako chrześcijanie nie mamy w zasadzie wyboru. Wszyscy wierzący zostali wezwani do uczestniczenia i bycia częścią „zespołu świadków”.

Jednakże, w tym bardzo złożonym świecie, w którym przyszło nam żyć jest wiele przeszkód, które odciągają nas od składania świadectwa. Szatan ma przebiegły plan jak oszukać ludzi i unicestwić Bożą wolę dla naszego życia. A tym czego szatan najbardziej pożąda jest zapobiegnięcie głoszeniu przez nas Bożego planu zbawienia. Jakkolwiek możemy wielce pragnąć ujrzeć udział innych w dobrej nowinie jaką jest zbawienie, nie zawsze jest łatwo być nam posłańcem Bożego wiecznego daru.

Podobnie, wielu chrześcijan jest nieświadomych tego, że w chwili gdy swoją wiarę zbudowali na Jezusie Chrystusie, znaleźli się na samej linii frontu zaciekłej bitwy. Prawdę powiedziawszy, nowy wierzący wyszedł z obozu wroga, przekroczył linię frontu i stał się posłuszny drugiej stronie. Odkąd uznany za zaginionego w królestwie ciemności, staje się od razu żołnierzem Boga zaciągniętym do walki w najważniejszej bitwie w historii wszechświata. To jak dobrze będzie szło nowym rekrutom zależy od ich chęci do podążania za Bożą wolą.

Pytanie, które dziś stawiam brzmi: czy jesteś skłonny do podążania za Bożym planem dla twojego życia? Musisz być skłonny, jeśli chcesz być skutecznym świadkiem! Jezus powiedział do swoich uczniów: „Pójdźcie za mną a uczynię was rybakami ludzi” (Mt 4,19). Podążanie oznacza pozostawanie z tyłu, a nie z przodu. Podążać za Jezusem znaczy być wyczulonym na Jego zawołanie i całkowicie posłusznym Jego prowadzeniu i kierowaniu w twoim życiu.

Czy powiedziałeś kiedykolwiek Jezusowi, że chcesz spełnić wymagania stawiane dobremu świadkowi? Gwarantuję, że nigdy nie pożałujesz, jeśli podporządkujesz się i pójdziesz za Nim. Twoje życie stanie się przygodą, a sam doświadczysz pokoju i spełnienia jak nigdy wcześniej. Dlaczego więc nie podjąć i dziś decyzji o byciu świadkiem Jezusa?


Roger Oakland 
tłumaczenie: Miszael
źródło: http://www.understandthetimes.org/commentary/c152lovinggift.shtml


 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger