czwartek, 4 września 2014

Matka Boska ekumeniczna?

Świat szuka planu pokojowego. Każdego dnia jesteśmy bombardowani wiadomościami o tym, że gdzieś na świecie ludzie zabijają się nawzajem. Przywódcy światowi  nieustannie debatują nad tym jak osiągnąć pokój na świecie. To wszystko jednak nie działa. Niektórzy opowiadają się za rozwiązaniami religijnymi. Wydaje się jakby do tej pory to własnie religia była źródłem problemów. Jak to może się zmienić?

Dnia 11 lutego 2002 roku w Vailankanny, mieście położonym w południowych Indiach, miało miejsce szczególne wydarzenie. To miasto zostało przez papieża Jana Pawła II określone mianem "Laurdes Wschodu". Jest to miejsce gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Boskiej Dobrego Zdrowia. Papież nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystościach i zamiast tego wysłał swojego reprezentanta. Dnia 14 stycznia arcybiskup Javier Lozano Barragan, przewodniczący Papieskiej Rady Pracowników Opieki Zdrowotnej, został skierowany przez papieża jako jego specjalny wysłannik na tą uroczystość.

W przesłaniu z okazji obchodów Światowego Dnia Chorych, papież Jan Paweł II powiedział: "Vailankanny przyciąga nie tylko chrześcijańskich pielgrzymów, ale również naśladowców innych religii, zwłaszcza hinduistów, którzy w Matce Boskiej Dobrego Zdrowia zobaczyli troskliwość oraz miłosierdzie Matki cierpiącej ludzkości".

Stwierdzenie, że Matka Boska Dobrego Zdrowia przyciąga wyznawców różnych religii, włączając w to hinduistów, jest bardzo interesujące. Papież stwierdza również, że: "Różne ludzkie systemy wierzeń od zawsze starały się znaleźć odpowiedź jaki jest sens cierpienia. Jednocześnie muszą one uznać potrzebę okazywania współczucia oraz miłosierdzia wszystkim tym, którzy cierpią. Religijne przekonania dały początek medycynie, która leczy choroby".

Chociaż to stwierdzenie wygłoszone przez papieża może być prawdziwe, jednakże istnieje lepsze wyjaśnienie, dlaczego hinduiści oraz przedstawiciele innych religii są tak mocno przyciągani do Matki Boskiej Dobrego Zdrowia. Papież oświadczył, że miasto Vailankanny jest "Lourdes Wschodu". Mają tam miejsce znaki i cuda. A więc rozsądnie byłoby zasugerować, że "Matka Boska" łączona ze znakami i cudami, jest bardzo ekumeniczna.

Mówiąc o "Matce Boskiej" i ekumenii, przypomina mi się fotografia, którą niedawno widziałem. Było to zdjęcie przedstawiające Dalajlamę, który stał naprzeciwko obrazu Matki Boskiej Fatimskiej, znanej również jako Królowa Nieba. Fatima jest miejscem gdzie, jak wierzy papież oraz wielu innych ludzi, dnia 13 maja 1917 roku objawiła się ludziom w ponadnaturalny sposób Królowa Nieba. Miasto Fatima leży w Portugalii, a nazwane zostało na cześć córki Mahometa. A skoro mówimy już o Mahomecie i "Matce Boskiej" czy wiecie, że cały rozdział Koranu został poświęcony "Maryi" matce Jezusa?
  
To wszystko jest bardzo interesujące. Hinduizm! Buddyzm! Islam! Chrześcijaństwo! Inne religie! Rzeczywiście "Matka Boska" jest bardzo ekumeniczna. Zgodzicie się z tym?
  
Biblia ostrzega nas przed fałszywa ewangelią i przed innym duchem (2Kor 11,3-4). Powiedziano nam również, abyśmy zwracali uwagę gdy ktoś będzie głosił fałszywy pokój – jest to czas zbliżania się gniewu Bożego (1Tes 5, 1-5). 

Czy czytasz swoją Biblie?

Roger Oakland
http://www.understandthetimes.org/commentary/c12.shtml


Dodatkowe informacje:

Rektor sanktuarium Matki Zdrowia, o. Arockiasamy powiedział, że codziennie modli się tam ok. 5 tysięcy pielgrzymów z całego świata. W weekendy tłumy sięgają nawet 10 tysięcy osób! To ciekawe bo ponad 60% pielgrzymów odwiedzających sanktuarium to niechrześcijanie, a głównie wyznawcy islamu, buddyzmu i hinduizmu. Sam o. Arockiasamy widząc codzienne cuda i uzdrowienia, z uśmiechem na twarzy przyznaje: "Matka Boża Dobrego Zdrowia to najbardziej kochająca i szczodra Matka na Ziemi. Matka nas wszystkich". 

Jeśli chodzi o wspomnianą przez Rogera Oaklanda Fatimę warto pamiętać, że orędzie z Fatimy informuje nas, że Niepokalane Serce Maryi zatriumfuje, a będzie to zwycięstwo eucharystii. Jednocześnie oddając kult Jezusowi eucharystycznemu, oddajemy prawdziwe uwielbienie Maryi. Kościół Katolicki naucza, że ofiara mszy św. jest tą samą ofiarą, którą Chrystus złożył na krzyżu. "Niewiasta Eucharystii" jak często określana jest Maryja, stanowi jeden z najbardziej bałwochwalczych kultów w Kościele Katolickim. Zastanawiając się nad czynnikiem, który będzie elementem łączącym wszystkie religie świata, możemy postawić hipotezę, że będzie to właśnie "Matka nas wszystkich".

Pamiętajmy, że kobieta objawiona w Fatimie jako "Matka Boża" miała swoje określone żądana, które papież Pius XII nazwał "jedynym ratunkiem dla świata". Co ciekawe jednym z nich było wielkie nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny według jej własnych słów: "Mój syn pragnie, abym była więcej znana i miłowana". Drugą częścią poselstwa było rozszerzenie miłości i czci do "Przenajświętszej Eucharystii". Kościół Katolicki wielokrotnie potwierdzał, że centrum jego wiary stanowi eucharystia. 

Polecamy zapoznać się z dostępnymi materiałami autorstwa Rogera Oaklanda, w których stwierdza on jednoznacznie, że Jezus Chrystus Kościoła Katolickiego to "inny Jezus", przed którym ostrzegał apostoł Paweł.
 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger