poniedziałek, 5 maja 2014

Co dalej z Rickiem Warrenem? - komentarz Rogera Oakland'a

Rick Warren jest powszechnie znany jako "pastor Ameryki". Jedna z jego książek pt. "Życie świadome celu" została uznana za jedną z najbardziej rozpowszechnionych książek jaka kiedykolwiek została wydana. Pastorzy z całego świata śledzą każdy jego ruch. Stał się on wiodącym głosem w odniesieniu do metodologii wzrostu kościoła. W ciągu ostatnich lat Rick Warren stał się czołowym liderem oraz twórcą innowacyjnych i kreatywnych pomysłów adresowanych zarówno do społeczności ewangelicznych jak i nieewangelicznych.

Termin "świadomy celu" został stworzony, aby wyjaśnić w jaki sposób zmotywować ludzi, aby stali się zdolnymi do dokonywania zmian w świecie oraz kościele. Plan P.E.A.C.E autorstwa Ricka Warrena ma na celu wzajemną współpracę w celu rozwiązywania globalnych problemów przy użyciu globalnych rozwiązań polegających na połączeniu światowych religii dla wspólnego dobra. Jego program odchudzania, Plan Daniela, wykorzystuje pomysły jednego z guru New Age i w ten sposób przeobraża to co niegdyś określane było ewangelicznym chrześcijaństwem.

Co więcej, ci, którzy opierali się Warrenowi i jego zamierzeniom przekształcenia Chrześcijaństwa XXI wieku, to często ci sami, którzy karzą nam się "nie wychylać", zaakceptować zmiany, lub znaleźć inny kościół. Życie świadome celu oraz plan P.E.A.C.E szturmem zdobyło to co niegdyś określaliśmy mianem ewangelicznego chrześcijaństwa. Pozostaje tylko jedno pytanie bez odpowiedzi: jaki będzie następny poziom indoktrynacji, zgodny z programem Ricka Warrena, wpływający na świat oraz Kościół?

Nie trzeba być prorokiem, aby odpowiedzieć na tego rodzaju pytania. Zdrowy rozsądek oraz analityczny umysł udzielą nam odpowiedzi poprzez analizę faktów. Plan Ricka Warrena jest niczym stół o trzech nogach, obejmujący współpracę światowych rządów, biznesu oraz religii. Ta koncepcja nie jest jeszcze doskonała. Rick Warren nawiązuje bezpośrednie kontakty ze światowymi liderami, jak były premier Wielkiej Brytanii Tony Blair, który podobnie jak Warren jest zainteresowany tematem, w którym jest jeszcze tyle do zrobienia, a mianowicie zjednoczeniem religii dla sprawy pokoju na świecie.

Co nastąpi potem? Moim zdaniem możemy spodziewać się, że plan P.E.A.C.E stanie się kluczowym elementem działania zarówno Warrena jak i Blaira. Oboje są gotowi do współpracy z przywódcami wszystkich religii, a Blair zobowiązał się do bliskiej współpracy z Rzymem od momentu swojego nawrócenia na katolicyzm. Oczywistym jest dokąd to wszystko zmierza.

Wszyscy ci, którzy podążają za Rickiem Warrenem, będą jednocześnie podążać za jego metodami. Sądzę, że to wszystko będzie prowadzić w kierunku planu pokojowego pod jurysdykcją Rzymu, który pod płaszczykiem chrześcijaństwa i na rzecz pokoju w imię Chrystusa obejmie wszystkie religie. Chociaż wielu uważa, że głoszony przez nich "Chrystus" jest tym Jezusem Chrystusem, ich tak zwany mesjasz w rzeczywistości okaże się Antychrystem.

Dlaczego uważam, że tak się stanie? Odpowiedź jest prosta. Kiedy widzimy zjednoczenie wszystkich światowych religii w imię pokoju na świcie, powinniśmy być ostrzeżeni zgodnie z nauką Pisma. To nie jest czas łączenia, to jest czas aby być czujnym. Możemy spodziewać się, że wszystkie trzy nogi stołu w koncepcji Ricka Warrena szybko nabiorą określonego kształtu. Oczekuj "świadomego celu" planu pokojowego, który coraz silniej promuje jego zamierzenia bez większego przełożenia na życie.

Nazywam się Roger Oakland. To była biblijna perspektywa mająca pomóc ci zrozumieć to co ma miejsce.

Źródło:
http://understandthetimes.org/commentary/c121whatsnext.shtml 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger