środa, 30 kwietnia 2014

Rick Warren raz jeszcze


Rick Warren jest ewenementem na scenie ewangelicznego chrześcijaństwa. Dla wielu jest wyznacznikiem drogi, którą powinien podążać Kościół w XXI wieku, aby w sposób efektywny odpowiedzieć na potrzeby współczesnego człowieka w postmodernistycznej rzeczywistości. 

Dla innych Rick Warren jest symbolem sukcesu. Dla jeszcze innych ideą, która kreuje sposób myślenia milionów ludzi na całym świecie. Rick Warren jest znaną osobistością nie tylko w Kościele, ale również na innych forach, które nie mają żadnego związku z chrześcijaństwem. Przykładowo jako uczestnik prestiżowej konferencji naukowej TED (Technology, Entertainment and Design), której celem jest popularyzacja "idei wartych rozpowszechniania", Rick Warren mógł przez 18 minut przedstawić to, co jego zdaniem jest ideą warto rozpowszechnienia na świecie. Na tym forum swoje koncepcje, pomysły i projekty przedstawiali m.in.: Richard Dawkins, Stephen Hawking, Bill Gates czy też Bill Clinton. Niesamowite miejsce do przedstawienia tego co moim zdaniem jest najważniejszą "ideą" jakiej potrzebuje ten świat. Czy Rick Warren godnie reprezentował tam Jezusa Chrystusa, głosząc Jego ewangelię?

W internecie jest wystarczająca ilość materiałów, aby każdy kto uczciwie szuka odpowiedzi mógł skonfrontować to co słyszy z nauką Pisma Świętego. Kościół w Polsce stoi na rozdrożu dwóch wzajemnie wykluczających się kierunków. Niedługo będziemy świadkami Festiwalu Nadziei, o którym już pisaliśmy na blogu. Rick Warren naszym zdaniem idealnie wpisuje się w czołowy nurt, który dziś dominuje w ewangelicznym chrześcijaństwie. Część pastorów w Polsce, zachwyconych sukcesem Ricka Warrena, kieruje się podobnymi założeniami oraz metodami. 

Innych cechuje inercja wobec działalności Ricka Warrena i nawet konkretne materiały merytoryczne stojące w jawnej opozycji wobec biblijnego chrześcijaństwa, nie są w stanie przekonać ich do ostrożności oraz zainteresowania szybko rozpowszechniająca się służbą Warrena. Ślepota duchowa tych ludzi nie pozwala im dostrzec zagrożenia, które nie jest traktowane przez nich jako śmiertelna pułapka, ale jako napływ mody, która przecież nie może mieć wpływu na życie wieczne dziecka Bożego.
Bracia pastorzy czy nie jest dla was zastanawiający fakt, że Rick Warren jest bezpośrednio zaangażowany w ekumeniczny ruch dążący do przywrócenia całkowitej dominacji Kościoła Rzymskokatolickiego? Czy nie powinniśmy zastanowić się dlaczego najpopularniejszy na świecie pastor zachęcał do modlitwy i postu za kardynałów szukających nowego przywódcy Kościoła Rzymskokatolickiego, a później z wielkim entuzjazmem proklamował Habemus Papam witając papieża Franciszka? Nawet najtwardszych zwolenników "pastora Ameryki" w osłupienie wprawiła modlitwa w imieniu Isa (dla Ricka Warrena Isa - odpowiednik Jezusa Chrystusa w Koranie jest tożsamy z biblijnym Jezusem Chrystusem Synem Boga) podczas inauguracji prezydentury Baracka Obamy. 

Dołóżmy do tego ludzką filozofię, marketing polityczny, socjotechnikę, bezpośredni związek z Nowopowstającym Kościołem, budowanie wspólnego mostu pojednania i współpracy z muzułmanami, ekumenizm z Kościołem Rzymskim, wszechobecny irenizm czy też bliskie relacje z wyznawcami innych bogów, promujących obcą duchowość opartą na wierzeniach New Age. Poniżej zamieszczamy kompletne materiały ukazujące dotychczasową działalność Ricka Warrena. Na naszym blogu zajmiemy się publikacją materiałów prezentujących obecne działania prowadzone przez Ricka Warrena, będące naszym zdaniem dywersją biblijnego chrześcijaństwa.

Naszym celem nie jest szkalowanie, nieustanna krytyka czy tez niechęć do szlachetnych kampanii inicjowanych, prowadzonych i finansowanych przez R. Warrena. Jednakże poczucie odpowiedzialności wobec Boga oraz świadomość realnego zagrożenia jakim jest ten niebezpieczny człowiek, nakazuje nam zajęcie biblijnego stanowiska.

Chcemy was również zachęcić, aby podobnie jak biblijni Berejczycy, badali, sprawdzali wszystkie nauki Ricka Warrena w kontekście i w świetle nieomylnego Słowa Bożego. Prośmy Boga o światło poznania oraz mądrości, abyśmy potrafili rozsądzać czy "życie świadome celu" jest doprawdy tym samym życiem, które przygotował dla nas Bóg. Nie lękajmy się przyjęcia postawy krytycznej wobec napływających informacji. Lepsza samotność w Prawdzie, aniżeli życie w kłamstwie pośród wielkich tłumów. Rick Warren jest tylko jednym z wielu elementów nadchodzących zmian. Jednakże jego koneksje, kontakty, ogromne środki finansowe, prestiż i uznanie, nakazują nam zwrócić szczególną uwagę na jego posunięcia.

Soli Deo Gloria!

 

5sola.pl Copyright © 2011 -- Template created by O Pregador -- Powered by Blogger